Съобщение

Дата на публикуване: 30.10.2017 00:00
 

На 27.10.2017 г. в община Брусарци се проведе заключителна конференция, организирана в рамките на проект „Център за иновативни комплексни социални услуги в община Брусарци”, схема за безвъзмездна финансова помощ BG05M9OP001-2.002 „Независим живот”, финансирана по Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси 2014-2020”, по Договор № BG05M9OP001-2.002-0134-C001

Участие в събитието взеха г-жа Силвия Тотева-ръководител на проекта, техническия сътрудник г-жа Младенка Младенова, екипът на центъра- управител, социален работник, психолог, медицински работник, както и всички лични асистенти, социални асистенти и домашни помощници. Гост на събитието бе и един от потребителите на социалната услуга г-жа Боянка Боянова

Проектът „Център за иновативни комплексни социални услуги в община Брусарци” по приоритетна ос „ Намаляване на бедността и насърчаване на социалното включване” по ОП”РЧР” стартира на 01.02.2016 г. Той продължава до 31.10.2017 г.  и се финансира със сумата от 493 731,69 лева от Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси 2014-2020”.

Реалната дейност на проекта стартира на 09.05.2017 г., от която дата практически потребителите на социалната услуга получаваха планираните грижи от своите лични асистенти, социални асистенти и домашни помощници. Към днешна дата 104  лица в неравностойно положение/вкл. едно дете/  от община Брусарци получиха грижи в домашна среда и бяха  подкрепени от екипа на Центъра за иновативни комплексни социални услуги в община Брусарци.

"За нас най-ценното постижение е, че успяхме да предложим услуги, които са близо до нуждите на хората. Комплексния подход към потребностите на тези хора и предлагането на здравна грижа, социална подкрепа и помощ в домакинството в най-голяма степен гарантира, че хората с увреждания и самотно живеещите възрастни хора, които трудно се справят сами в ежедневието си, няма да попаднат в социална изолация и бедност. Освен това дадохме шанс на техните близки и роднини, които бяха ангажирани с грижата за нуждаещите се да се върнат на пазара на труда, а в това време някой професионално да ги замести. Отдавна у нас се говори, че социалните услуги трябва да са гъвкави, да са почасови, да съчетават различен тип грижа и да предлагат индивидуален подход. Този проект направи точно това", сподели ръководителят на проекта г-жа Силвия Тотева.

По проекта като изпълнители на социалните услуги бяха назначени 13 лични асистенти, 10 социални асистенти и 8 домашни помощници . Те подкрепяха възрастните хора в поддържането на домакинството, пазаруването, посещенията при лекар, но също така им помагаха за създаване на социални контакти, посещение на културни събития, попълване и подаване на документи и др.

 Управителят на центъра г-н Тодоров изрази своята искрена благодарност към всички изпълнители на социалната услуга, както и към социалния работник, психолога и медицинския работник за проявената от тях отговорност при изпълнение на задълженията им, което е довело до реални резултати – подобряване на качеството на живот на потребителите и превенция на социалната им изолация.

Г-жа Зоя Дикова-социален асистент сподели, че въпреки трудностите в работата, срещайки подкрепа от екипа за управление на проекта и екипа на центъра, трудът на личните асистенти, социалните асистенти и домашни помощници е бил резултатен- в значителна степен са удовлетворени основните жизнени потребности на възрастните хора  и хората с увреждания.

Г-жа Боянка Боянова- потребител на социалната услуга „домашен помощник” с прочувствени думи изрази благодарност за грижите, които получава и вниманието и съчувствието които е срещала в контактите си с екипа за управление на проекта и екипа на центъра.  

Потърсете в сайта

Анкета

1. Какво смятате за новата визия на сайта

Резултати:

Харесва ми :
60% Complete (success)
Не ми допада :
34% Complete (success)
Не мога да преценя :
6% Complete (success)